Cena Bitcoinów słaba poniżej $12,000, koniec rajdu?

Dalmas Ngetich by Dalmas Ngetich 5 sierpnia 2020 w Bitcoin News3 min czytaj

Cena Bitcoina jest solidna. Analitycy są pewni kolejnej byczej fali, która podniesie BTC do 100 tys. dolarów. Według PlanB, twórcy Stock-to-Flow (S2F), układy świeczników są idealnie dopasowane do podniesienia BTC do $100k.

Wszystkie wskaźniki wskazują na nieunikniony bieg byka, który będzie drastycznie pompować wartość najcenniejszego na świecie cyfrowego aktywa.

Czy byki są wyczerpane?
Ale w międzyczasie, mogą pojawić się krótkoterminowe przeszkody wynikające z osiągania zysków. Dynamiczny spadek ceny Bitcoin Profit po przetestowaniu 12.000 dolarów był natychmiastowy, co doprowadziło wielu do przekonania, że jest to działanie algorytmów, wszystkie zaprogramowane do czerpania zysków na poziomie 12.000 dolarów.

RelatedPosts
45yo man przyznaje się do próby zakupu broni chemicznej z Bitcoinem
Cena Bitcoinów konsolidujących się na boki jak byki biorą oddech na 11.200 dolarów.
Kontrakty terminowe typu futures na Bitcoin’y w kontekście spadających zysków z obligacji
Cena Bitcoinów waha się w okolicach 11350 dolarów, czego można się spodziewać?

Cena Bitcoinów słaba poniżej $12,000, koniec rajdu? 1

Zachęcające jest to, że związane z tym ilości były stosunkowo niższe niż te z 27 lipca. To właśnie wtedy BTC złamał i zamknąć powyżej 10.500 dolarów, drukując nowe 2020 wysokości.

Boom Bitcoin również przyszedł w czasie, gdy USD jąkał się. Podczas gdy po spadku do 12-letniego minimum w stosunku do kilku walut fiat, jego następna trajektoria prawdopodobnie ukształtuje cenę Bitcoinów w najbliższym czasie.

Bitcoin nie zniknie.
Z fundamentalnego punktu widzenia, decydenci polityczni zaczynają ufać systemom zdecentralizowanym i walutom kryptograficznym.

Według amerykańskiego kongresmena Toma Emmera, decentralizacja Bitcoin’a jest jego propozycją wartości. Z tego powodu jest to jego karta atutowa przeciwko systemowi rozliczeń fiat-a, która faworyzuje kilku wybranych.

To głównie ludzie kontrolujący, ci z władzą. W podcaście prowadzonym przez Anthony’ego Pompliano z Morgan Creek Digital, powiedział:

Kiedy wyjdziemy z kryzysu, Bitcoin nie odejdzie. Będzie coraz silniejszy. A teraz Brian Brooks mówi: „Hej, instytucje, możecie zacząć bankować te rzeczy. Możesz zapewnić jej dom, możesz zacząć z nią pracować.

Z Bitcoinem, który nie zniknie w każdej chwili, jego decentralizacja prawdopodobnie wyzwoli kolejną falę współczesnych systemów płatniczych, w których rząd nie odgrywa żadnej roli.

Analiza cen Bitcoinów

Dzienny wykres cen Bitcoinów na 5 sierpnia
Po skoku do ponad 12.000 dolarów przed szokującym 13-procentowym spadkiem, cena Bitcoinów pozostaje chwiejna wobec greenbacku. W górę tylko trzy procent i nadal pozostaje w tyle ETH w ostatnim tygodniu handlowym, układ świec wskazuje na niedźwiedzie.

Na wykresie dziennym, ceny BTC drukują serię dolnych nizin z górnego BB. Towarzyszący temu spadek jest kurczący się wolumen handlu. Ponadto, cena Bitcoin nadal waha się w granicach wysokiego niskiego poziomu z 2 sierpnia.

Z punktu widzenia wysiłku w porównaniu z wynikami jest to niedźwiedzi spadek. W związku z tym byki muszą albo zamknąć się powyżej 12.000 dolarów z ostrymi wolumenami handlowymi przekraczającymi te z 2 sierpnia.

Z drugiej strony, jeśli ceny spadną poniżej niskiego poziomu z sierpnia 2, szanse na to, że BTC spadną poniżej 10.500 dolarów i gorzej do 9.500 dolarów pozostają wysokie.

W związku z tym, agresywni inwestorzy mogą opuścić swoje pozycje i ustawić zlecenia oczekujące powyżej 12.000$. Każdy spadek poniżej 10.500$ spowoduje, że kulka będzie toczyć się za 9.500$, z czego skorzystają inwestorzy na instrumentach pochodnych z dźwignią.